Hazır Protez Göz Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Hazır Protez Göz mü? Kişiye Özel Protez Göz mü ?

Her hazır protez göz kişinin göz yuvasının kalıbına ve göz kapaklarının yapısına uygun olmamaktadır. Bilindiği üzere protez gözlerin büyüklükleri, renkleri, yapı malzemelerine göre çeşitleri bulunmaktadır.

En azından hazır protez göz alınacaksa bu noktalara dikkat edilmelidir ve bu özelliklerin kendi gözünüze en uygun olanı seçilmelidir. İleri ki zamanlarda yanlış seçimlerden dolayı oluşan uyumsuzluklar hem görünüş açısından hemde rahatlık açısından zor şartlar yaratabilir. Bu uyumsuzluklara örnek verecek olursak göz yuvasından daha küçük protez takılırsa göz yuvasında ufalmaya yol açacağından dolayı daha sonradan göze uyumlu protezin takılamamasına yol açmaktadır. Aynı şekilde göz yuvasından büyük protez takılırsa göz kapaklarında gerilmeye ve alt göz kapaklarında şekil bozukluklarına neden olmaktadır.

Bunun dışında küçük protezler üst göz kapağının düşmesine de neden olmaktadır. Bunun için hazır protez göz alınması   gerektiği durumlarda göz doktorundan öneriler alınmalı, değerlendirilmeli artı ve eksileri göz önünde bulundurulmalıdır. Hazır protez gözlerde kişiye özel hazırlanmış protez gözlere göre çapaklanma miktarı ve alerji olasılığı daha yüksektir. Bundan dolayı hazır protez gözün alınması yerine kişiye özel göz kapaklarına uygun olarak hazırlanması önerilmektedir.

Hazır Protez Gözün Fiyatları

Hazır protez gözler hareketli protez gözler gibi tamamen kişiye özel hazırlanmadığı  için fiyat açısından çok daha uygundur, hazır protez gözlerde kişinin göz yapısına en uygun göz seçilir ancak bu gözler tam olarak hareketli protez kadar gerçekçi gözükmezler, hazır protez gözlerin fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hemen mail atabilir, whatsapptan yazabilir veya arayabilirsiniz.